Zachod Slonca

Zamieszkać na Teneryfie

wrz
2011
21
21 września, 2011

; Dodane do: Mój dom na Teneryfie

Zachód słońca na Teneryfie

Zachód słońca na Teneryfie

Dostaję sporo wiadomości od Polaków, którzy planują zamieszkać na Teneryfie na stałe. Niektórzy bardzo poważnie podchodzą do przeprowadzki na wyspę i zaczynają przygotowania na długo przed planowanym wyjazdem. Podziwiam odwagę i zdecydowanie tych, którzy nigdy wcześniej nie byli na wyspie, nie rozmawiają lub rozmawiają tylko troszkę po hiszpańsku i są pewni, że Teneryfa sprosta ich wyobrażeniom o idealnym miejscu na ziemi i spełni ich wszystkie oczekiwania i potrzeby.

Teneryfa to piękna wyspa. Słoneczna pogoda i łagodny klimat to największe atuty tego miejsca. Wspaniałe jest morze, plaże, powietrze, góry. I tak naprawdę to właśnie w tym miejscu kończą się zalety Teneryfy, która bezsprzecznie jest idealny miejscem na wakacje. Codzienne życie na wyspie to już mniej kolorowa bajka. Bezrobocie jest tu bardzo wysokie. Zarobki w tym kraju są niskie, znacznie odbiegają od tych w Wielkiej Brytanii czy innych krajach Europy. Kryzys jeszcze pogorszył sytuację i jest znacznie ciężej niż było zaledwie kilka lat temu.

Nie chcę nikogo zniechęcać do przyjazdu na wyspę na stałe. Mieszka tu wiele osób z różnych zakątków świata, którzy przy nakładzie ogromu pracy i odrobinie szczęścia prowadzą w miarę wygodne życie na wyspie, na które każdego dnia bardzo ciężko pracują. Mieszkam na Teneryfie sześć lat i w tym czasie widziałam wielu Polaków i nie tylko Polaków, którzy przyjeżdżali na wyspę pełni zapału, po czym po kilku lub kilkunastu miesiącach musieli stąd wyjechać, gdyż kończyły im się oszczędności, nie znaleźli takiej pracy na jaką liczyli itd.

Radziłabym po prostu bardzo dobrze się przygotować do przeprowadzki na Teneryfę. Najlepiej starać się dowiedzieć jak najwięcej o wyspie i nie lekceważyć takich informacji, które kłócą się z naszym wyobrażeniem życia na Teneryfie. Nie warto malować w swojej głowie idealnego obrazka pięknej wyspy, bo nie ma miejsc idealnych i Teneryfa również takim nie jest. Warto gromadzić oszczędności i uczyć się języka. Warto nie tylko rozmyślać nad swoim idealnym planem A na życie na Teneryfie, ale warto również mieć w zanadrzu konkretny plan B. Wiele osób opisuje jedynie piękno tej wyspy i powie wam, że to kraina mlekiem i miodem płynąca. Najczęściej powie Wam tak ktoś, kto w jakiś sposób skorzysta na tym, że uwierzycie w tą bajkę.

Wielu Polaków marzy o tym, żeby zamieszkać na Teneryfie. I naprawdę uważam, że to piękne podążać za swoimi marzeniami. Chcę tylko zauważyć, że realizowanie marzeń wymaga najczęściej wielkiej pracy, poświęceń i ogromu naszej energii. Bądźmy więc gotowi na to, że zrealizowanie marzenia o szczęśliwym życiu na Teneryfie będzie kosztowało nas wiele wysiłku, poświęceń i wyrzeczeń.

Wszystkim planującym przeprowadzkę na Teneryfę czy inną z Wysp Kanaryjskich życzę powodzenia! Im nas tu więcej tym weselej:)