Wysoko w gorach na Teneryfie

; Dodane do: Mój dom na Teneryfie, Teneryfa atrakcje

Plaża la Tejita i Mountana Roja na Teneryfie

Plaża la Tejita i Mountana Roja na Teneryfie

Teneryfa jest nie tylko największą z wysp archipelagu, ale również przez wielu uważana jest za najpiękniejszą. To właśnie na tę wyspę przyjeżdża najwięcej turystów. To tu decyduje się osiedlić najwięcej obcokrajowców. Wszystkich jak magnes przyciąga nie tylko niezaprzeczalny urok tego miejsca, ale przede wszystkim klimat, który uważany jest za jeden z najzdrowszych na świecie. Teneryfa to wyspa wiecznej wiosny i lata.

Wulkan Teide na Teneryfie

Wulkan Teide na Teneryfie

W języku Guanczów (rdzennej ludności Wysp Kanaryjskich) nazwa Tinerife oznaczała białą górę i odnosiła się do największego szczytu Hiszpanii, a również najwyższej wolno stojącej góry na świecie – wulkanu El Teide (3718 m n.p.m.) W miesiącach, w których na kontynencie europejskim panuje ostra zima, El Teide jest często przykryte śniegiem. Widok białego wulkanu jest bardzo imponujący, tym bardziej, że można się nim cieszyć leżąc na gorącej plaży.

El Teide dzieli wyspę na dwie strefy klimatyczne. Część południowa jest gorąca i sucha, z zasadzoną i regularnie nawadnianą roślinnością. Tutaj obecnie przyjeżdża najwięcej turystów, tu jest najwięcej plaż i hoteli. Dwa największe kurorty południowej części wsypy to Playa de las Americas i Los Cristianos. Część północna Teneryfy jest dużo chłodniejsza i wilgotniejsza. Zachwyca bujną roślinnością podzwrotnikową i winnicami. Największy kurort tej części Teneryfy to Puerto de la Cruz.

Port Puerto Colon Teneryfa

Port Puerto Colon Teneryfa

Teneryfa to wyspa, na której każdy znajdzie coś dla siebie. Wielbiciele kąpieli słonecznych mają do wyboru wiele pięknych plaż. Skalisto-wulakniczne tereny Parku Narodowego Teide czy gór Anaga są wymarzonym miejscem pieszych wędrówek. Wielbiciele większych miast mogą spędzić trochę czasu w stolicy Teneryfy – Santa Cruz. Pasjonaci sportu mogą na wyspie cieszyć się grą w golfa, nurkowaniem, żeglowaniem, jazdą konną, wędkarstwem, windsurfingiem czy paralotniarstwem.

Zachód słońca  na Teneryfie widok z gór

Zachód słońca na Teneryfie widok z gór

Teneryfa to wyspa kosmopolityczna. Moi najbliżsi sąsiedzi to Brytyjczycy, Hiszpanie, Francuzi, Argentyńczycy, Włosi, Chorwaci, Rosjanie i Niemcy. Na Teneryfę przyjeżdża coraz więcej turystów z Polski i coraz więcej Polaków decyduje się na wyspie zamieszkać. Teneryfa, mimo że oddalona od Afryki o zaledwie 300 kilometrów, jest na wskroś europejska. Każdego w pełni zadowoli stan dróg i autostrad, infrastruktura techniczna, wszechobecność sklepów, dostęp do służby zdrowia czy szkolnictwa.

Tags: , ,