Wysoko w gorach na Teneryfie

Ciekawe miejsca na Teneryfie: Los Gigantes

wrz
2011
07
7 września, 2011

; Dodane do: Plaże na Teneryfie, Teneryfa atrakcje

Los Gigantes na Teneryfie

Los Gigantes na Teneryfie

Będąc na Teneryfie warto wybrać się do Los Gigantes. Jest to nieduża miejscowość położona w najbardziej nasłonecznionej części Teneryfy, na zachodnim wybrzeżu. Acantilado de los Gigantes, czyli klify olbrzymów, które otaczają tą niegdyś malutką wioskę rybacką, są imponujące i zachwycające. Klify przy Los Gigantes to grzbiet gór Teno, który 500-metrowym klifem, stromo opada do samego oceanu. Na mnie krajobraz przy przy Los Gigantes zawsze robi ogromne wrażenie. Kręcono tu kilka filmów. Ostatnio w maju kręcono tu drugą część filmu Starcie Tytanów, która swoją światową premierę będzie miała wiosną 2012 roku.

Delfiny i wieloryby przy Los Gigantes

Delfiny i wieloryby przy Los Gigantes

W Los Gigantes znajduje się port, z którego można wypłynąć na rejs, podczas którego można oglądać delfiny i wieloryby w ich naturalnym środowisku. W wodach przy Los Gigantes żyje aż 27 różnych gatunków tych zwierząt.

Widok na ciemne klify z morza jest wspaniały. Łodzie najczęściej płyną dalej na północ, skąd roztacza się widok na Barranco del Masca. Latem w tym miejscu łódki zazwyczaj robią postój i każdy kto ma na to ochotę może wskoczyć do morza i popływać. Najczęściej w cenę biletu wliczony jest posiłek i napoje.

Łódka przy Barranco del Masca na Teneryfie

Łódka przy Barranco del Masca na Teneryfie

Myślę, że nawet dwugodzinny rejs wokół Los Gigantes to bardzo ciekawa atrakcja. Mnie nic nie relaksuje tak bardzo jak widok pięknej przyrody otaczającej Los Gigantes. Delfiny, które najczęściej podpływają do łódek są niesamowite.

Zawsze warto postarać się o zniżkę na bilet na taki rejs. Zimą i wiosną najczęściej można popłynąć na dwu godzinny rejs już za 10 – 15 euro od osoby. Latem ceny są wyższe. My zawsze pytamy czy dostaniemy jakąś zniżkę dla rezydentów i najczęściej otrzymujemy dość duży upust.

Port w Los Gigantes

Port w Los Gigantes

Z Los Gigantes można również popłynąć na rejsy połączone z wędkowaniem na otwartym morzu. My kiedyś popłynęliśmy na taki rejs, ale myślę, że trzeba mieć naprawdę dużego farta, żeby złowić jakąś rybę podczas takiego rejsu. Jest to typowa atrakcja dla turystów, która z prawdziwym wędkowaniem ma niestety mało wspólnego. Jeśli ktoś jest naprawdę zainteresowany wędkowaniem musi popytać wśród miejscowych rybaków i choć pewnie będzie im musiał zapłacić trochę więcej to będzie miał szansę na doświadczenie prawdziwych połowów morskich.

Ryby w porcie w Los Gigantes na Teneryfie

Ryby w porcie w Los Gigantes na Teneryfie

W porcie Los Gigantes pływa dużo ryb. Nie można wędkować w porcie, ale można ryby nakarmić chlebem. Jest to frajda, zwłaszcza dla dzieci.

Plaża w Los Gigantes Teneryfa

Plaża w Los Gigantes Teneryfa

Przy porcie znajduje się mała plaża z czarnym piaskiem. Plaża jest osłonięta przez klify dlatego trzeba pamiętać, że jest tam bardzo gorąco. Będąc na plaży warto popływać z maską i pooglądać przeróżne ryby i podwodny świata, które w tych wodach jest naprawdę imponujący. Wody wokół Los Gigantes są popularne również wśród płetwonurków. Przy porcie jest sporo szkół oferujących różne kursy nauki nurkowania.

Przy porcie znajdują się również duże baseny ze słoną wodą. Wejście na cały dzień kosztuje kilka euro.

Snorkeling na Teneryfie

Snorkeling na Teneryfie

Los Gigantes jest niedużym kurortem turystycznym, ale znajdziemy tu dość sporo przeróżnych barów i restauracji serwujących zarówno ryby, owoce morza i inne specjały kuchni kanaryjskiej i hiszpańskiej jak też przeróżne kuchnie międzynarodowe. Jest tu też dużo sklepów z pamiątkami i nie tylko. Kilka miesięcy temu w sklepie, znajdującym się przy ulicy prowadzącej do portu, kupiliśmy polskie wafelki prince polo.

Jadąc do Los Gigantes warto zajechać również do miasteczka Puerto de Santiago i spędzić choć chwilę na popularnej ciemnej, wulkanicznej plaży Playa de la Arena.