Wieloryby na Teneryfie

; Dodane do: Plaże na Teneryfie

Plaża las Vistas

Plaża las Vistas

Plaża las Vistas jest moją ulubioną plażą na południu Teneryfy. Plaża zaczyna się zaraz za portem w Los Cristianos i ciągnie się w kierunku Las Americas. Często ta plaża nazywana jest potocznie ‚plażą z fontanną’, gdyż mniej więcej w połowie plaży, blisko brzegu, znajduje się wysoka fontanna.

Plaża las Vistas jest długa i szeroka. Znajduje się na niej sporo rzędów leżaków, ale nie brakuje również miejsca dla plażowiczów preferujących plażowanie na piasku. Często przy tej plaży woda jest niezmącona, ma piękny przejrzysty kolor i można, nawet przy samym brzegu, zauważyć pływające w wodzie nieduże ryby. Przy plaży znajduje się również kilka szkół nurkowania. Warto tu również popływać z maską i rurką, gdyż przy odrobinie szczęścia można tu podziwiać wiele morskich stworzeń.

Statek przy plaży Las Vistas w Los Cristianos

Statek przy plaży Las Vistas w Los Cristianos

Przy plaży znajduje się sporo barów i restauracji. Przy samej plaży jest również McDonalds. Moją ulubioną knajpą przy tej plaży jest Pasta y Vino. Jest to włoska pizzeria, którą w 1993 otworzyli dwaj bracia pochodzący z Włoch. Restauracja znajduje się na dole w kompleksie Tenerife Royal Gardens, tuż przed plażą Las Vistas od strony Las Americas. Ci sami właściciele mają również drugą restaurację (Bellavista) przy plaży w Las Americas, bliżej Veronicas.

Jeśli komuś znudzi się plażowanie to tuż przy Las Vistas znajduje się centrum handlowe Safari Center. Przy tej ulicy znajdziemy między innymi takie sklepy jak: Zara, Natura, Spriengfield, Women’s Secret, Levis, Nike, Stradivarius oraz kilka sklepów z markami z górnej półki jak np. Hugo Boss. Z jednej strony ulicy ciągną się tu sklepy i restauracje, a z drugiej strony znajdują się hotele i restauracje. Ta część Las Americas została kilka lat temu przebudowana, rozbudowana i odnowiona. Zwłaszcza wieczorem ta okolica wygląda jak typowy resort turystyczny.

Plażowanie na Teneryfie

Plażowanie na Teneryfie

Muszę przyznać, że im dłużej mieszkam na Teneryfie tym rzadziej zdarza mi się spędzać czas na plażowaniu i wygrzewaniu się na słońcu. O wiele bardziej lubię spacerować po plaży lub przy plaży. Moja ulubiona trasa spacerów ciągnie się od plaży Troya przy Veronicas w Las Americas aż do portu w Los Critianos. Przynajmniej raz na tydzień wybieram się tu na dłuższy spacer. Widoki są piękne, najczęściej od wody wieje przyjemna bryza i można się świetnie zregenerować i odprężyć. Po drodze można się zatrzymać w jakimś barze na zimne piwo, sangrię lub lody i kawę.

Tags: , , ,