San Eugenio na Teneryfie

; Dodane do: Plaże na Teneryfie, Teneryfa atrakcje

Playa de las Teresitas na Teneryfie

Playa de las Teresitas na Teneryfie

Playa de las Teresitas to jedyna plaża na Teneryfie, gdzie możemy się cieszyć jasnym piaskiem. Utworzona w 1973 roku, przy użyciu ponad 4 milionów worków piasku przywiezionego z Sahary, przypomina bardziej plaże spotykane na Karaibach niż na Wyspach Kanaryjskich.

Plaza las Teresitas Teneryfa

Plaza las Teresitas Teneryfa

Plaża las Teresitas ma ponad półtora kilometra i położona jest zaledwie 7 kilometrów od centrum stolicy Teneryfy – Santa Cruz, w malutkiej miejscowości San Andres. Na plaży zasadzono wiele palm. Zatokę przy plaży chronią falochrony. Woda jest tu bardzo spokojna. Brzeg plaży jest bardzo łagodny i na dużej powierzchni płytki, dzięki czemu jest to idealna plaża dla rodzin z dziećmi.

Plaża z jasnym piaskiem na Teneryfie

Plaża z jasnym piaskiem na Teneryfie

Znajdziemy tu wszelkie niezbędne dla plażowiczów udogodnienia: leżaki, parasolki i prysznice. W okolicy plaży jest wiele barów i restauracji. Kiedyś w jednej z restauracji w San Andres zamówiliśmy tortille espanola de la casa i dostaliśmy pyszną tortille z warzywami i krewetkami.

Przy samej plaży znajduje się również dość duży parking. Trzeba jednak pamiętać, że ta plaża jest bardzo popularna zarówno wśród miejscowych jak i turystów. W weekendy jest tu bardzo tłoczno.

Tags: