Zachod Slonca

Atrakcje na Teneryfie: Siam Park

sie
2011
25
25 sierpnia, 2011

; Dodane do: Teneryfa atrakcje

Siam Park na Teneryfie

Siam Park na Teneryfie

Siam Park to wodny park rozrywki znajdujący się w Costa Adeje na południu Teneryfy. Wybudowany przez rodzinę Kiessling, właścicieli Loro Parque Group. Został otwarty w październiku 2008. Za sprawą Christopha Kiesslinga wielbiciela Tajlandii, tamtejszej architektury i kultury, park ma swój specyficzny, dalekowschodni charakter. Na otwarcie Siam Park przyleciała nawet księżniczka z Tajlandii. Budowa parku trwała cztery lata i pochłonęła 52 miliony euro.

W wielu miejscach można przeczytać, że jest to największy park wodny w Europie. Oczywiście nie jest to prawdą, a przez właścicieli jest jedynie reklamowany jako park rozrywki najbardziej spektakularny w Europie. W Siam Park planowano podobno wybudowanie dużo większej liczby atrakcji, m.in. bardzo dużego rollercoastera, ale ze względu na koszty i chęć otwarcia parku jak najszybciej zrezygnowano z pierwotnych planów.

Park wodny Siam Park na Teneryfie

Park wodny Siam Park na Teneryfie

Woda wykorzystywana w Siam Park pochodzi z morza, jest odsalana i potem wykorzystywana do podlewania bujnej i imponującej roślinności, której w parku nie brakuje. Park jest bardzo ładny, wiele materiałów ściągnięto z Tajlandii i rzeczywiście na każdym kroku widać, że podczas budowy zadbano nawet o najdrobniejsze szczegóły.

W oddali zjeżdżalnia Tower of Power w Siam Park

W oddali zjeżdżalnia Tower of Power w Siam Park

Atrakcji w parku jest sporo. W Siam króluje zjeżdżalnia Tower of Power. Śmiałkowie, którzy zdecydują się zjechać z tej 28 metrowej, niemal pionowej, zjeżdżalni nie zdążą nawet pisnąć zanim wlecą w tunel znajdujący się w akwarium wypełnionym rekinami i innymi ciekawymi rybami. Cały zjazd trwa dosłownie moment, ale gdzieś po drodze można – z wrażenia i przerażenia – choćby tylko na chwilkę zgubić opaleniznę.

Biała plaża z falami w Siam Park

Biała plaża z falami w Siam Park

Oprócz kilku innych podnoszących poziom adrenaliny zjeżdżalni chlubą Siam Park jest plaża z białym pisakiem i Pałac Fal. Wytwarzane są tu największe na świecie sztuczne fale o wysokości 3 metrów. Jest to wymarzone miejsce dla surferów i dla tych, którzy chcą poszaleć na falach bez deski.

Lost City Siam Park Teneryfa

Lost City Siam Park Teneryfa

Tworząc park pomyślano również o dzieciach. Moim zdaniem główna atrakcja dla dzieci, czyli Lost City (Zagubione miasto) to idealne miejsce dla dzieci powyżej siedmiu lat. Widziałam wiele malutkich, przerażonych czy nawet płaczących twarzyczek młodszych dzieci. Dla małych dzieci mnogość zjeżdżalni, hałas i ogrom zewsząd lejącej się na ich głowy wody, jest po prostu niekomfortowa. Obok Lost City jest malutki basen z trzema zjeżdżalniami dla malutkich dzieci, ale nawet one nie zaciekawiły na dłużej naszego 2,5 letniego malucha. Woda w basenie otaczającym atrakcje dla dzieci jest po prostu lodowata. Nawet w upalny dzień woda wydawała mi się znacząco za zimna.

Bardzo blisko Siam park znajduje się inny park wodny Aqualand, który istnieje na Teneryfie już wiele lat i jest w nim znacznie więcej atrakcji dla mniejszych dzieci.

Mai Thai River, Siam Park, Teneryfa

Mai Thai River, Siam Park, Teneryfa

Siam Park to fajne miejsce przede wszystkim dla młodych (nie koniecznie ciałem ale przede wszystkim duchem) ludzi, którzy są żądni wrażeń i skoków adrenaliny.

Na terenie parku jest kilka barów i ceny jedzenia i napojów są niższe niż w Loro Parque. Jeśli jednak nie chcemy przepłacać to warto zabrać prowiant ze sobą. W parku są zamykane, dodatkowo odpłatne, szafki. Jest dużo leżaków, za które nie trzeba dodatkowo płacić.

Siam Park Teneryfa

Siam Park Teneryfa

Mnie nie podoba się to, że do parku wpuszcza się nieograniczoną, zbyt dużą, liczbę ludzi. Kolejki do niemal wszystkich atrakcji są za długie a liczba ludzi wkoło może przytłaczać. Kolejną rzeczą, która mi się nie podoba jest reklamowanie timeshare na terenie Siam Park. Ale to oczywiście tylko moje osobiste odczucia.

Mam wrażenie, że właściciele parku starają się przede wszystkim o to, żeby inwestycja przynosiła im jak największy zysk. Komfort odwiedzających pozostawiają na dalszym planie. Lepiej więc Siam Park odwiedzić poza sezonem letnim, a jeśli chcemy zaliczyć tę atrakcję latem to raczej unikać wizyt w weekendy czy święta. Na stronie parku widziałam, że w najbliższą sobotę park będzie otwarty również w nocy od 19.30 do 24.00.

Ozdoby z Tajlandii w Siam Park na Teneryfie

Ozdoby z Tajlandii w Siam Park na Teneryfie

Bilet wstępu do Siam Park dla osoby dorosłej kosztuje 32 euro (rezydenci płacą 20 euro). Bilet wstępu dla dzieci (3-11 lat) kosztuje 21 euro. Jeśli chcemy odwiedzić dwa parki Loro i Siam Park możemy kupić twin ticket, który dla osoby dorosłej kosztuje 55 euro, a dla dzieci (6-11 lat) 36.50 euro.

Tags: