La Gomera, Zachod Slonca

Atrakcje na Teneryfie: Loro Parque

lip
2011
07
7 lipca, 2011

; Dodane do: Teneryfa atrakcje

Lwy morskie w Loro Parque na Teneryfie

Lwy morskie w Loro Parque na Teneryfie

Loro Parque (Park z papugami) to niezaprzeczalna atrakcja Teneryfy. Jest to ogromny park rozrywki połączony z ogrodem zoologicznym. Loro Pargue został założony przez Niemca Wolfganga Kiesslinga w 1972 roku w Puerto de la Cruz, na północy Teneryfy. Kiessling jest miłośnikiem papug i założycielem Fundacji Loro Parque, która od wielu lat zajmuje się ochroną, rozmnażaniem i wypuszczaniem z powrotem na wolność osobników tych gatunków, którym grozi wyginięcie w ich naturalnym środowisku. Na terenie parku o powierzchni 12 ha żyje ok. 340 gatunków papug. Bogactwo przeróżnych gatunków tych ptaków i pokaz z ich udziałem to jednak tylko jedna z wielu atrakcji, które czekają na zwiedzających w tym niesamowitym miejscu.

Delfiny w Loro Parque na Teneryfie

Delfiny w Loro Parque na Teneryfie

Z pewnością warte obejrzenia są również pokazy lwów morskich, delfinów i orek. Orki przyleciały na Teneryfę w 2006 roku ze Stanów Zjednoczonych z parku Sea World. Orki w Loro Parque żyją w nowoczesnych basenach wypełnionych ponad 22 milionami litrów wody morskiej. Pokazy orek z roku na rok są coraz bardziej rozbudowane i ciekawsze. Moim ulubionym pokazem jest pokaz wyczynów lwów morskich, które zdają się wykonywać swoje sztuczki z ogromną radością i nawiązują niesamowity kontakt z publicznością. Widać, że pracownicy Loro Parque ćwiczący ze wszystkimi zwierzętami naprawdę kochają i swoją pracę i te zwierzęta.

Orki w Loro Parque

Orki w Loro Parque

Duże wrażenie robi na zwiedzających ‘planeta pingwinów’, która jest domem, dla ponad 200 ptaków. Panują w niej arktyczne warunki, pada śnieg, a pingwiny nurkują w lodowato zimnej wodzie. Kolejną atrakcją jest akwarium z imponującym szklanym tunelem wybudowanym pod basenem z rekinami. W dalszej części akwarium możemy podziwiać podwodny świat w wielu ciekawych odsłonach.

Pingwinarium w Loro Parque

Pingwinarium w Loro Parque

W parku żyją również m.in. goryle, szympansy, tygrysy, krokodyle i ogromne żółwie. Zwierzęta nie żyją tu zamknięte w ciasnych klatkach. Właściciele starali się stworzyć im jak najlepsze, zbliżone do naturalnych, warunki. I tak na przykład goryle mieszkają w stworzonej specjalnie na ich potrzeby dżungli o powierzchni 3,500 metrów, na terenie której stworzono liczne wodospady.

Goryle w Loro Parque na Teneryfie

Goryle w Loro Parque na Teneryfie

Loro Parque jest porośnięty palmami i bujną egzotyczną roślinnością, która jest zbliżona do roślinności, w której w naturalnych warunkach żyją różne, mieszkające tu gatunki zwierząt. Bujna zieleń zapewnia przyjemny cień w upalne dni również zwiedzającym.

Rekin w Loro Parque

Rekin w Loro Parque

Do Loro Parque warto wybrać się rano, tak aby spędzić w nim kilka godzin, obejrzeć wszystkie pokazy i spokojnie, bez pośpiechu zwiedzić cały park. Warto zabrać ze sobą napoje i jedzenie. Na terenie parku jest kilka barów, ale ceny w nich są dość wygórowane.

Tygrysy w Loro Parque

Tygrysy w Loro Parque

Wycieczkę do Loro Parque możemy zarezerwować w hotelu i wtedy w cenę wliczony będzie bilet wstępu oraz przejazd autokarem do parku i z powrotem. Jeśli mamy do dyspozycji samochód musimy jechać do Puerto de la Cruz i w mieście podążać za licznymi strzałkami kierującymi do parku. Bilety możemy wtedy kupić w kasie przed wejściem. Rezydenci Teneryfy mają dość dużą zniżkę na bilety wstępu, dlatego warto zabrać ze sobą kartę rezydenta czy N.I.E. Można również w promocyjnej cenie kupić bilet wstępu do dwóch parków: Loro Parque i Siam Park. Siam Park to otwarty zaledwie kilka lat temu, nowoczesny park wodny. Znajdują się tam liczne zjeżdżalnie i przeróżne atrakcje wodne oraz plaża ze sztuczną falą dla surferów i nie tylko. Siam Park znajduje się na południu Teneryfy, w Playa de Las Americas.

Tags: ,