San Eugenio na Teneryfie

‘Różne’

Zakupy na Teneryfie

mar
2012
29
29 marca, 2012

; Dodane do: Różne

Centro Comercial Oasis

Centro Comercial Oasis

Jak wiadomo Wyspy Kanarjskie – a w tym Teneryfa – znajdują się w specjalnej strefie podatkowej i dzięki temu wiele produktów takich jak perfumy, alkohol, papierosy, benzyna czy ubrania są tańsze niż w innych częściach Europy. Wielu moich znajomych przyjeżdża na wakacje na Teneryfę z myślą nie tylko o słońcu, ale również o zakupach i wcale im się nie dziwię. Na przykład najfajniejsze kozaki jakie udało mi się kupić znalazłam właśnie na Teneryfie, w jednym z centrów handlowych w Santa Cruz.

Chciałabym jakoś uporządkować temat zakupów na Teneryfie. Zaznaczam jednak, że jest to moje subiektywne podejście do kwestii tego co, gdzie i dlaczego warto kupować na Teneryfie.

Sery na Teneryfie

Sery na Teneryfie

Jedzenie. Mieszkam na południu i zakupy robię w Mercadonie i w Lidlu. Obowiązkowo zajeżdżam do tych dwóch sklepów. Lidl jest na wyspie od niedawna, wcześniej zakupy robiliśmy w Mercadonie i Hipertrebol. W tym ostatnim znajdziecie sporo niemieckich produktów, a czasem nawet można tam kupić polskie ogórki konserwowe. Z innych sklepów na południu jest również Hiperdino, ale akurat mi ten sklep nigdy nie przypadł do gustu, wydaje się droższy niż inne supermarkety. Na południu jest również Makro.

Niedługo na południu doczekamy się wreszcie dużego supermarketu i będzie to Carrefour. A tymczasem mamy to co mamy i jeśli komuś nie wystrczają mniejsze supermarkety takie jak Mercadona, może pojechać na północ do Alcampo (Auchan) czy Carrefoura.

Czytaj Dalej o “Zakupy na Teneryfie” »

; Dodane do: Różne, Teneryfa atrakcje

Teide na Teneryfie

Teide na Teneryfie

Wulkan Teide to najwyższy szczyt Hiszpanii i trzeci co do wielkości wulkan na świecie, który wznosi się na wysokość 3717.91 metrów. Jest to niezaprzeczalnie jedna z najciekawszych atrakcji na Teneryfie, która dostarcza rozrywki zarówno turystom jak i mieszkańcom wysp.

Wulkan ostatni raz uaktywnił się w 1909 roku i od tamtej pory znajduje się w uśpieniu. Przy wulkanie mieści się obserwatorium i centrum badawcze, które cały czas nadzoruje stan w jakim znajduje się krater i cały wulkan. Kilka lat temu słychać było pogłoski o tym, że Teide może się znów uaktywnić. Plotki jednak się nie potwierdziły i okazało się, że zostały one najprawdopodobniej zapoczątkowane przez samo centrum badawcze, które akurat wtedy ubiegało się o dodatkowe środki na prace naukawe prowadzone przy El Teide.

Teide

Teide

Teide znajduje się na terenie Parku Narodowego, który został utworzony w 1954 roku i ma powierzchnię 13 571 ha. W 2007 roku park wpisano na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Czytaj Dalej o “Wulkan Teide na Teneryfie – wejście na szczyt Pico del Teide” »