La Gomera, Zachod Slonca

; Dodane do: Jedzenie, Mój dom na Teneryfie, Teneryfa atrakcje

Ryneczek w San Isidro na Teneryfie

Ryneczek w San Isidro na Teneryfie

Jedną z niezaprzeczalnych zalet Teneryfy jest dostępność świeżych owoców i warzyw przez okrągły rok. Nadal robią na mnie duże wrażenie piękne drzewa obwieszone cytrynami, pomarańczami, mango, pamelo, figami czy awokado. Warzywa na Teneryfie są równie wspaniałe, do moich ulubionych należą bakłażany, kabaczki, cukinie, papryki, kalafiory, dynie, pomidory i oczywiście wszechobecne świeże i suszone zioła.

Bardzo lubię robić zakupy na weekendowych, lokalnych ryneczkach na Teneryfie, gdzie można kupić nie tylko świeże owoce i warzywa ale też wspaniałe kozie sery, oliwy, lokalne wina, ciasta, ciastka, przeróżne miody i kwiaty wprost od osób, które wkładają pracę i serce w wyhodowanie i wytworzenie tych wspaniałości.

Lokalne produkty na ryneczku w San Isidro na Teneryfie

Lokalne produkty na ryneczku w San Isidro na Teneryfie

Uwielbiamy żywe kolory na ryneczkach, gwar ludzi i sprzedawców, od których kupuję od lat, z którymi nieraz rozmawiam, wypytuję o ich produkty, a oni wypytują mnie co zamierzam ugotować na przykład z siedmiu kabaczków.

Pamiętam, że gdy byłam w ciąży prawie każdy sprzedawca dorzucał mi dodatkowe owoce i warzywa za darmo uśmiechając się i patrząc na mój rosnący brzuszek. Teraz za to wprost do rączek Wiktora wkładają banany i ciastka. Lubię tych ludzi i bardzo szanuję ich pracę.

Lokalne sery kanaryjskie

Lokalne sery kanaryjskie

Najlepiej na zakupy wybrać się w sobotę rano, wybór jest wtedy największy. Dla mnie wypad na ryneczek w sobotnie przedpołudnie to jeden z najważniejszych elementów udanego wolnego dnia. Najbardziej lubię ryneczek w San Isidor, który znajduje się w budynku obok stacji benzynowej, bardzo blisko ronda, przy zjeździe z autostrady. Wybór produktów jest tam ogromny i ryneczek ma swoją niepowtarzalną atmosferę. Z tego ryneczku jest już tylko rzut beretem do El Medano, które bardzo lubimy i często jeździmy tam w weekendy.

Ryneczek w Las Chafiras na Teneryfie

Ryneczek w Las Chafiras na Teneryfie

Inny ryneczek jest również w Adeje (naprzeciwko Makro) i podobnie jak ten w San Isidro otwarty jest w soboty i niedziele od 8 do 14. W Las Chafiras również jest ryneczek czynny w soboty od rana i w środy po południu.

Tags: